Elitarny mityng lekkoatletyczny – wyjątkowa historyczna chwila również dla nas

Scena Diamentowej Ligi 2022 w naszej oprawie wizualnej

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć już w ubiegłorocznych zawodach lekkoatletycznych, odbywających się w ramach Memoriału Kamili Skolimowskiej. Były to za każdym razem emocjonujące chwile i mocne sportowe przeżycia. Jak dla każdego, kto uczestniczył w cyklu spotkań, zaliczanych do międzynarodowej renomy w tej dyscyplinie sportu. Tym razem jednak wydarzenie nabrało szczególnej wyjątkowości. Po raz pierwszy na Narodowym Stadionie w Chorzowie spektakularnie wystąpiła Diamentowa Liga. Dla nas, jako organizatora oprawy wizualnej strefy Winner, udział w tym prestiżowym mityngu był ogromną nobilitacją.

Cieszymy się, że mogliśmy być na miejscu w tym historycznym momencie. Współdzielić ekscytujące emocje oraz móc „ubrać” wydarzenie w nowoczesną instalację LED. Tak jak w poprzednich edycjach Silesia World Athletics, postawiliśmy na zaangażowanie, kreatywność i profesjonalizm. Nie mogło być zresztą inaczej. Na Śląsk przybyły niekwestionowane gwiazdy światowego formatu, ikony lekkiej atletyki.

Nowoczesne ekrany LED –  po raz kolejny rozpromieniły stadion w Chorzowie

Widowiskowa aranżacja na Stadionie Śląskim

Dzień 6 sierpnia 2022 sprawił, że Stadion Śląski zalśnił na światowej arenie lekkoatletycznej. W przenośni i dosłownie. Efektowna oprawa LED stanowiła jedną z ważnych atrakcji eventu. Nasze ekrany LED rozbłysły na stadionie, ściągając uwagę obserwatorów z całego świata podczas pamiętnej Ceremonii Wręczania Nagród, i nie tylko. Elegancka zabudowa sceny, zaprojektowana w minimalistycznym, nowoczesnym designie, do tego odpowiednia aranżacja zewnętrznych nośników LED stworzyło imponującą całość. Było to dla nas wyzwaniem, ale i czystą przyjemnością. Jednym słowem, fantastycznym przeżyciem.

Kontenty graficzne – jak istotnym elementem były ?

Event Crew podczas realizacji Diamentowej Ligi 2022

Aranżacja była spójna z materiałami graficznymi. Praca nad kontentami była niesłychanie ważnym elementem całego procesu przygotowania scenografii wizualnej. To właśnie obrazy wyświetlane na ekranach LED OUTDOOR stworzyły niesamowitą atmosferę i przyprawiały oglądających o przysłowiowe dreszcze. Byliśmy odpowiedzialni za kompleksowe przygotowanie wydarzenia od strony graficznej. Począwszy od opracowania koncepcji po finalną realizację. Dbałość o każdy detal estetyczny i techniczny przyświecała nam na każdym etapie przygotowań. Dla każdej dyscypliny przygotowaliśmy dedykowane animacje. Było dynamicznie, żywiołowo, jak przystało na gorącą atmosferę sportowej rywalizacji.

Materiały wizualne – uszyte na miarę Diamentowej Ligi

Oryginalne animacje graficzne podczas realizacji Wanda Diamond League

Wszystkie elementy wizualne były spójne, opracowane na kanwie przyjętej, „diamentowej” kolorystyki. Zgodnie z obowiązującym brandingiem oraz doniosłością imprezy. Proces tworzenia materiałów graficznych opierał się na stałej współpracy z organizatorami. Systematyczne konsultacje, bieżąca weryfikacja, skrupulatna praca nad wizualizacjami – tak wyglądała nasza codzienna praca nad osiągnięciem perfekcyjnego kształtu kontentów. Jesteśmy dumni, że stworzone przez nas animacje spotkały się z takim uznaniem gospodarzy imprezy. To ważne, bo, pomimo, że kierowani odgórnymi wytycznymi, skomponowaliśmy oprawę wizualną na podstawie własnych pomysłów. Przeszła przez nas prawdziwa fala emocji, gdyż sukces wydarzenia okazał się imponujący. Diamentowa Liga 2022 zwróciła ku sobie oczy największych globalnych mediów oraz pasjonatów sportu. A my zadebiutowaliśmy wspólnie ze Stadionem Śląskim! Połączenie idei Memoriału Kamili Skolimowskiej z  cyklem Diamond League okazało się pięknym ukłonem w kierunku polskiej tradycji lekkoatletycznej.

Scena w oprawie LED – opromieniła Stadion Śląski

Silesia Athletics 2022 i przygotowana przez nas scena główna

Całość wypadła rewelacyjnie. Wykonany podest, instalacja złożona z wolnostojących totemów LED oraz bandy, w oryginalny sposób nawiązywały do koncepcji podium sportowego. To tam odbyła się uroczystość otwarcia i zakończenia mityngu, a wreszcie oficjalna ceremonia rozdania nagród. To trzeba podkreślić – zaprojektowaliśmy multimedialnie najważniejszą strefę stadionu. I zadbaliśmy, aby scena lśniła do samego końca. Nasz zespół zrealizował wydarzenie dla wszystkich dyscyplin. Niesamowite emocje były więc z nami przez cały czas diamentowych zawodów. To była odpowiedzialność, ale i oszałamiające przeżycie.

Wanda Diamond League 2022 – zapamiętany na długo

 
Scena Diamentowej Ligi 2022 podczas Uroczystej Ceremonii

Memoriał Kamili Skolimowskiej Diamentowa Liga 2022 wspominamy do dziś. Był to dla nas jeden z najbardziej ekscytujących sportowych eventów. Takie chwile pozostają na długo i pokazują, z jaką pasją i ładunkiem emocji można podchodzić do powierzonych projektów. Czekamy ze zniecierpliwieniem na następną edycję Wanda Diamond League. Koniecznie na Stadionie Śląskim. Koniecznie z nami!

Nasze eventy to triumf kreatywności nad monotonią. Nie zwlekaj więc i skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności