Kiedy zaczęła się historia ekranu transparentnego LedLIGHT? 

LedLIGHT, nikt nie spodziewał się tak dużego rozmachu i zasięgu zmiany. Pojawiające się nowości są naturalnym elementem galopującego rozwoju branży wyświetlaczy. W tym przypadku jednak metamorfoza okazała się prawdziwą rewolucją w postrzeganiu ekranów oraz możliwości ich zastosowań. Dzięki naszej pasji oraz determinacji w udoskonalaniu projektów polski rynek wszedł w światowe kanony nowatorskich i wysokojakościowych rozwiązań LED.

Ekrany transparentne LedLIGHT na naszym stoisku na targach w Dubaju
Transparentne ekrany LedLIGHT na EXPO DUBAI 2020

Premiera ekranu transparentnego LedLIGHT otworzyła nowe perspektywy zastosowania wyświetlaczy nie tylko jako typowego nośnika komunikacyjnego, ale również elementu ozdobnego. Jako pierwsi pokazaliśmy, że ekran LED może stać się czymś więcej niż tylko przekaźnikiem informacji. Oprócz funkcji praktycznych ma też zachwycać, działać na zmysły, upiększać otoczenie. Być wow i wywoływać efekt wow. Wprowadzając do polskiej przestrzeni ekran transparentny LedLIGHT, całkowicie zmieniliśmy wyobrażenia na temat technologii multimedialnej.

 

Czego dowiesz się z naszego artykułu:

Jak „rozwijaliśmy się” z LedLIGHT?

Po światowej prezentacji nowego modelu ekranu transparentnego jako pierwsi zauważyliśmy jego potencjał. Nikt wcześniej nie starał się przenieść produktu przeziernego do naszych realiów. Ani podjąć się wysiłku opracowania metod konstrukcyjno-montażowych. Po światowym debiucie poczuliśmy, że transparent jest produktem przyszłości. Wiele miesięcy testowania, poznawania szczegółów technicznych, możliwości instalacyjnych czy graficznych. Tak wyglądała nasza droga do wielkiej premiery LedLIGHT.

Kompozycja ekranów LedLIGHT i standardowych ekranów led na obchodach 30 lecia ARP
Instalacja z ekranów transparentnych i klasycznych na 30-lecie ARP S.A.

Opracowaliśmy własne wzory przemysłowe tak, aby w pełni profesjonalnie instalować ekrany transparentne LedLIGHT na różnego rodzaju powierzchniach. Mamy doświadczenie w montażach podwieszanych, modelach giętych. Potrafimy realizować nawet najbardziej wymagające kontenty graficzne w instalacjach połączonych z diodą klasyczną.

 

Już dziś możemy stwierdzić, że staliśmy się liderem technologii transparentnej i jako jedyni mamy za sobą wiele fantastycznych realizacji w kraju i na świecie

Potwierdzeniem sukcesu stało się prestiżowe wyróżnienie: Podkarpacka Nagroda Gospodarcza za Najlepszy Produkt Innowacyjny.

Dlaczego transparent LedLIGHT jest totalnym nr 1? 

Ekran LedLIGHT pokazał technologię w nowej odsłonie. Zamiast klasycznych, często masywnych kabinetów, do których przyzwyczajony był odbiorca, otrzymaliśmy produkt, zbudowany z  lekkich, subtelnych i nowoczesnych modułów transparentnych. 

Kompozycja ekranów LedLIGHT i standardowych ekranów led na prezentacji nowego modelu Skody
Premiera nowego modelu Škody w transparentnej oprawie

Zaletą tej technologii stała się przede wszystkim możliwość uzyskania przezroczystości na poziomie 70%, co w efekcie dało zupełnie nową jakość i otworzyło perspektywy do tworzenia nieszablonowych instalacji LED. Możemy więc dowolnie operować dostępną przestrzenią poprzez odpowiednio opracowane treści graficzne. Jest to niewątpliwy atut, dający wszechstronne możliwości aranżacji czy tworzenia nawet najbardziej oryginalnych projektów graficznych. Żaden inny model nie potrafi tak zachwycić oraz zagwarantować tak niesamowitego elementu zaskoczenia. 

Dzięki temu klient może zastosować transparentne modele LedLIGHT  nie tylko w celu reklamowym, ale także dekoracyjnym.

 

Jakie są najważniejsze atuty ekranu transparentnego LedLIGHT?

 • ultralekka konstrukcja-funkcjonalność
 • łatwa i szybka instalacja 
 • niski koszt montażu
 • łatwość dostępu serwisowego
 • wysokie odświeżanie
 • cichy tryb pracy
 • szeroki kąt oglądania do 160° 
 • wysoka jasność do 6500 cd/m2
 • graficzny efekt 3D
 • nieograniczony kształt nośnika, również owalny
 • możliwość kastomizacji i wygięć 
 • doskonała propozycja do witryn i szklanych elewacji
 • nowoczesna linia dla ekskluzywnych stylizacji przestrzennych
 • możliwość emisji materiałów od wewnątrz ~ przy zastosowaniu wystawowym
 • wymiar proekologiczny – idealna alternatywa dla tradycyjnych banerów, plakatów czy makiet wystawienniczych
 • idealna propozycja na oryginalne stoiska ekspozycyjne i targi

Pierwsze montaże ekranów transparentnych

W wielu miejscach w kraju można podziwiać instalacje transparentne LedLIGHT. Bardzo szybko technologia, popularnie nazywaną przezroczystą, zyskała zwolenników wśród klientów korporacyjnych, przedstawicieli branży retail, instytucji sportowych i innych, jak: muzea, kliniki, restauracje, lobby czy lotniska. Pierwszym wykonanym projektem był transparentny wyświetlacz LedLIGHT w witrynie okiennej placówki stomatologicznej Maestria w Warszawie.

Pierwsza instalacja ekranu LedLIGHT w klinice stomatologicznej Maestria w Warszawie
Pierwsza witryna korzystająca z transparentnej technologii LedLIGHT – Klinika Stomatologiczna Maestria Warszawa

Od tego czasu wachlarz naszych realizacji dynamicznie się rozwinął, obejmując galerie handlowe (polecamy zobaczyć nasze realizacje: Galerię Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu, Galerię Jurajską w Częstochowie, Galerię Północną w Warszawie), muzea (Centrum Szyfrów Enigma Poznań), lotniska (Port Lotniczy Gdańsk). Najpopularniejsze wykorzystanie ekranów transparentnych to obudowa szybów wind, kreatywne instalacje podwieszane o niekonwencjonalnych kształtach oraz oryginalne formy cylindrów.

 

Podsumowanie

To były pierwsze kroki, które otworzyły drogę dla dalszych, spektakularnych kreacji transparentnych. Wraz z nimi, jako jedyna firma w Polsce osiągnęliśmy doświadczenie w projektowaniu, montażu czy serwisie ekranów LedLIGHT.

Potrafimy w pełni profesjonalnie obsłużyć każdy event czy zlecenie na montaż, według życzenia klienta i wymagań projektowych.

Nie poprzestajemy na stałych instalacjach. Wynajem ekranu led na potrzeby eventów okazjonalnych, cyklicznych i targów branżowych jest bardzo często świadczoną przez nas usługą. Potrafimy sprawnie przygotować stoisko i kontent na wydarzenie, w którym bierzesz udział. Nasze realizacje zyskały uznanie rangi światowej, czego dowodem był sukces wystawy na EXPO Dubai 2020.

Kompozycja zakrzywionych ekranów transparentnych na targach w Dubaju
Stoisko ekspozycyjne na EXPO Dubai 2020

Chciałbyś wykorzystać transparentny ekran LedLIGHT na swoje potrzeby?

Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu lub sprzedaży ekranów LED.

 

LED’S DO IT!