Mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w zawodach lekkoatletycznych, odbywających się w ramach Memoriału Kamili Skolimowskiej. Były to emocjonujące chwile i mocne sportowe przeżycia. Jak dla każdego, kto uczestniczył w cyklu spotkań, zaliczanych do międzynarodowej renomy w tej dyscyplinie sportu. Tym razem jednak wydarzenie nabrało szczególnej wyjątkowości. Po raz pierwszy na Stadionie w Chorzowie spektakularnie odbyła się Diamentowa Liga 2022. Dla nas, jako organizatora oprawy wizualnej strefy Winner, udział w tym prestiżowym mityngu był ogromną nobilitacją.

 

YouTube player

Cieszymy się, że mogliśmy być na miejscu w tym historycznym momencie. Współdzielić ekscytujące emocje oraz móc „ubrać” wydarzenie w nowoczesną instalację stworzoną z ekranów led. Tak jak w poprzednich edycjach, postawiliśmy na zaangażowanie, kreatywność i profesjonalizm. Nie mogło być zresztą inaczej. Na Śląsk przybyły niekwestionowane gwiazdy światowego formatu, ikony lekkiej atletyki.

Nowoczesne ekrany LED po raz kolejny rozpromieniły stadion w Chorzowie

Zawsze staramy się, aby przygotowane przez nas aranżacje były wyjątkowe i jak najbardziej kreatywnie komponowały się z otoczeniem.  Elegancka zabudowa sceny, zaprojektowana w minimalistycznym, nowoczesnym designie, do tego odpowiednia aranżacja zewnętrznych nośników LED stworzyło imponującą całość.

Ekipa realizacyjna LedLIVE po zakończeniu wydarzenia sportowego Diamentowa Liga 2022
Widowiskowa aranżacja na Stadionie Śląskim

Dzień 6 sierpnia 2022 sprawił, że Stadion Śląski zalśnił na światowej arenie lekkoatletycznej. W przenośni i dosłownie. Efektowna oprawa LED stanowiła jedną z ważnych atrakcji eventu. Nasze ekrany LED rozbłysły na stadionie, ściągając uwagę obserwatorów z całego świata podczas pamiętnej Ceremonii Wręczania Nagród, i nie tylko.  Było to dla nas wyzwaniem, ale i czystą przyjemnością. Jednym słowem, fantastycznym przeżyciem.

Materiały wizualne uszyte na miarę Diamentowej Ligi 2022

Aranżacja była spójna z materiałami graficznymi. Praca nad kontentami była niesłychanie ważnym elementem całego procesu przygotowania scenografii wizualnej. To właśnie obrazy wyświetlane na ekranach LED OUTDOOR stworzyły niesamowitą atmosferę i przyprawiały oglądających o przysłowiowe dreszcze.

Załoga Ledlive obsługująca Diamentową Ligę 2022
Event Crew podczas realizacji Diamentowej Ligi 2022

 

Byliśmy odpowiedzialni za kompleksowe przygotowanie wydarzenia od strony graficznej. Począwszy od opracowania koncepcji po finalną realizację. Dbałość o każdy detal estetyczny i techniczny przyświecała nam na każdym etapie przygotowań. Dla każdej dyscypliny przygotowaliśmy dedykowane animacje. Było dynamicznie, żywiołowo, jak przystało na gorącą atmosferę sportowej rywalizacji.

Ikona dyscypliny  sportowej wyświetlana na ekranach multimedialnej sceny LED w trakcie Diamentowej Ligi 2022
Oryginalne animacje graficzne podczas realizacji Wanda Diamond League

Wszystkie elementy wizualne były spójne, opracowane na kanwie przyjętej, „diamentowej” kolorystyki. Zgodnie z obowiązującym brandingiem oraz doniosłością imprezy. Proces tworzenia materiałów graficznych opierał się na stałej współpracy z organizatorami. Systematyczne konsultacje, bieżąca weryfikacja, skrupulatna praca nad wizualizacjami – tak wyglądała nasza codzienna praca nad osiągnięciem perfekcyjnego kształtu kontentów. Jesteśmy dumni, że stworzone przez nas animacje spotkały się z takim uznaniem gospodarzy imprezy. To ważne, bo, pomimo, że kierowani odgórnymi wytycznymi, skomponowaliśmy oprawę wizualną na podstawie własnych pomysłów. Przeszła przez nas prawdziwa fala emocji, gdyż sukces wydarzenia okazał się imponujący. Diamentowa Liga 2022 zwróciła ku sobie oczy największych globalnych mediów oraz pasjonatów sportu. A my zadebiutowaliśmy wspólnie ze Stadionem Śląskim! Połączenie idei Memoriału Kamili Skolimowskiej z  cyklem Diamond League okazało się pięknym ukłonem w kierunku polskiej tradycji lekkoatletycznej.

Diamentowa Liga 2022 – zapamiętamy to wydarzenie na długo

Całość wypadła rewelacyjnie. Wykonany podest, instalacja złożona z wolnostojących totemów LED oraz bandy, w oryginalny sposób nawiązywały do koncepcji podium sportowego. To tam odbyła się uroczystość otwarcia i zakończenia mityngu, a wreszcie oficjalna ceremonia rozdania nagród. To trzeba podkreślić – zaprojektowaliśmy multimedialnie najważniejszą strefę stadionu. I zadbaliśmy, aby scena lśniła do samego końca. Nasz zespół zrealizował wydarzenie dla wszystkich dyscyplin. Niesamowite emocje były więc z nami przez cały czas diamentowych zawodów. To była odpowiedzialność, ale i oszałamiające przeżycie.

 

Pokaz pirotechniczny na multimedialnej scenie projektu firmy LedLIVE w trakcie ceremonii dekoracji Diamentowej Ligi 2022
Scena Diamentowej Ligi 2022 podczas Uroczystej Ceremonii

 

Był to dla nas jeden z najbardziej ekscytujących organizowanych eventów, w których braliśmy udział . Takie chwile pozostają na długo i pokazują, z jaką pasją i ładunkiem emocji można podchodzić do powierzonych projektów. Czekamy ze zniecierpliwieniem na następną edycję Diamentowej Ligi. Koniecznie na Stadionie Śląskim. Koniecznie z nami!

 

 

Szukasz firmy, która stworzy kreatywną oprawę wizualną twojego eventu? Skontaktuj się z nami, z naszą pomocą każde wydarzenie staje się niezapomnianym przeżyciem.

Zapoznaj się z naszą ofertą sprzedaży lub wynajmu ekranów LED.

 

LED’S DO IT!