Czym jest reklama OUTDOOR?

Reklama outdoor, znana również jako reklama zewnętrzna, to wszelkiego rodzaju reklama, która dotyka odbiorców poza ich domami. Jest również nazywana reklamą OOH (ang. out of home – poza domem). Do najpopularniejszych form reklamy outdoorowej należą:

  • billboardy,
  • reklama na przystankach autobusowych i tramwajowych,
  • reklama na ścianach budynków,
  • reklama na pojazdach

Reklama outdoorowa ma na celu dotarcie do szerokiego grona odbiorców i może mieć różne cele, takie jak budowanie świadomości marki, promowanie konkretnych produktów lub wydarzeń, czy kierowanie ruchem do sklepów czy stron internetowych. W związku z rozwojem technologii, coraz częściej wybieranymi formami reklamy outdoorowej są ekrany LED.

Współczesna reklama OUTDOOR. W jakim kierunku zmierza?

Nośniki OUTDOOR w postaci ekranów ledowych zyskują coraz bardziej na popularności. Nie tylko z powodu skuteczności w docieraniu do potencjalnych odbiorców, ale także wymiaru ekologicznego oraz estetycznego.

Ledowa reklama outdoor na szklanej elewacji galerii
Reklama OUTDOOROWA na elewacji Galerii Mokotów w Warszawie

Najnowszej generacji zewnętrzne ekrany LED cechują się niskim poziomem zużycia prądu oraz wysoką efektywnością energetyczną. Do tego projektowane są w coraz bardziej subtelny sposób, tak aby, jak najefektywniej ukryć panele konstrukcyjne i wyeksponować sam obraz. Krótko mówiąc, wchodzimy w erę nowoczesnej zewnętrznej reklamy świetlnej, która oprócz treści marketingowych ma mieć również walory artystyczne. Przyciągać uwagę, zachwycać, dać się zapamiętać. Warto podkreślić możliwości animacji graficznej, której są pozbawione tradycyjne banery czy makiety reklamowe.

W jakich wariantach występuje ekran led, który sprawdzi się jako nośnik OUTDOOR

LED OUTDOOR to szeroka półka produktowa. Pod tym hasłem rozumiemy klasyczne, masywne nośniki, przeznaczone do instalacji, wymagających stabilności i szybkiego, sprawnego montażu, jak i wolnostojące telebimy reklamowe czy transmisyjne na obiektach sportowych. Odpowiedni dobór surowców oraz wysoki poziom szczelności i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach, również w trybie działania ciągłego.

Ledowy nośnik reklamy outdoor na galerii Mokotów

Nowe trendy rynkowe wymusiły na technologii stworzenie równie wydajnych LED OUTDOOR w wersji Slim. Te modele cechuje:

  • wyjątkowa lekkość,
  • subtelna i cienka obudowa, pozwalająca na bezpośredni montaż na ścianie oraz dająca możliwość specyficznych ustawień przestrzennych.

Uzyskujemy więc jakość i linię ściany wizyjnej w obszarze nośników zewnętrznych. Patenty technologiczne, w które wyposażone są ultranowoczesne zewnętrzne ekrany LED, zapewniają emisję materiałów graficznych z intensywniejszą subtelnością kolorów, cieniowaniem i nasyceniem barw. Poziom jasności, nawet do 10000 nitów, zapewnia ostre i naturalnie wyglądające obrazy nawet w bezpośrednim świetle słonecznym lub intensywnym oświetleniu zewnętrznym. Wysoki współczynnik kontrastu i częstotliwość odświeżania gwarantują niesamowite doznania podczas transferu dynamicznych obrazów czy filmów.

 

 

W jaki sposób dobieramy rozwiązania dla wyświetlaczy OUTDOOR?

Tworzymy oprawę LED w różnorodnym zakresie zastosowań i ekspozycji. Naszą zaletą jest praktyczna wiedza, dotycząca możliwości konstrukcyjnych. Dzięki temu, że działamy również w obszarze szeroko pojętego projektowania, jesteśmy w stanie zaproponować klientom wiele rozwiązań, również tych najbardziej nietypowych.

Reklama outdorowa Chmielna Park
Ekrany OUTDOOR na elewacji budynku Chmielna Park w Warszawie

 Telebimy wolnostojące, jedno i dwustronne, montowane na dedykowanych konstrukcjach są w wieloletnim standardzie naszych usług. Najbardziej spektakularne to jednak nowatorskie wyświetlacze OUTDOOR, umieszczane na elewacjach budynków. Chmielna Park w P3.9 to przykładowa realizacja dla zastosowania ekranu LED w przestrzeni biurowej. Zamontowany na Jasnej Górze nośnik 6m2 pokazuje, w jaki sposób można połączyć nowoczesną i funkcjonalną technologię LEDOWĄ z nawet najbardziej tradycyjną architekturą.

Ekran led outdoor umieszczony na klasycznej elewacji kościoła w Częstochowie
Ekran zewnętrzny na elewacji klasztoru w Częstochowie

Kompaktowa budowa OUTDOOR umożliwia osiągnięcie niemalże wszystkich rozmiarów ekranów. Mamy więc klasyczne nośniki OUTDOOR w podstawowych wymiarach znanych nam monitorów. To złoty kanon na rynku bilbordów reklamowych. Warto podkreślić jednak spektakularne realizacje na fasadach obiektów. Czyli wszędzie tam, gdzie chcemy umieścić czytelny przekaz marketingowy na dużej przestrzeni.

Technologia montażu kątowego umożliwia instalację LED OUTDOOR do ścian narożnych. Mając na uwadze doświadczenie naszych techników i stale pogłębianą wiedzę branżową śmiało podejmujemy się wyzwań w postaci ekranów na fasadach galerii i innych dużych obiektów. Zapewniamy bezpieczny montaż. Każdy detal konstrukcyjny dobierany jest z najwyższą estetyczną starannością. Odpowiednio do oczekiwań klienta, charakteru miejsca czy oczekiwań architektonicznych. Naszej pracy przyświeca myśl o indywidualnym i elastycznym podejściu do powierzonych projektów. Tam, gdzie trzeba, wykorzystujemy, sprawdzone rozwiązania, zapewniając sprawność prowadzonych działań. Przy nieszablonowych zapytaniach dobieramy produkt oraz wszelkie dodatkowe elementy tak, aby uczynić daną realizację wyjątkową. Dbamy o zadanie od strony softu, konfiguracji i kontentu graficznego. Czynimy reklamę zewnętrzną skutecznym środkiem przekazu, nie tylko harmonijnie współgrającym z przestrzenią publiczną, ale nadającym jej dodatkowego waloru estetycznego.

Niesamowite reklamy OUTDOOR — jak rozwijamy swój potencjał?

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem rozwijamy się wraz z nowymi trendami, śledzimy nowinki branżowe i obserwujemy to, co się, dzieje na rynkach międzynarodowych. Jesteśmy obecni na targach, lokalnych i światowych, zarówno jako wystawca, jak i odwiedzający. Każdy nowy produkt z obszaru reklamy OUTDOOR jest najpierw wnikliwie sprawdzany pod względem jakości i możliwości zastosowania.

Nośnik outdoor umieszczony na szklanej elewacji jednej z galerii handlowych
Ekran na szklanej elewacji – Galeria Mokotów

Swoją wiedzę konsultujemy z głównymi partnerami, weryfikujemy zastosowane komponenty i parametry techniczne diody. Stale podnosimy nasze kompetencje, tak aby proponowane wyświetlacze OUTDOOR spełniały oczekiwania klientów i cieszyły oko odbiorców. W ciągu tych lat wykonaliśmy mnóstwo projektów na różnego rodzaju obiektach i terenach w przestrzeniach publicznych i komercyjnych. Są to realizacje w zakresie telebimów zewnętrznych wolnostojących czy ekranów LEDOWYCH montowanych elewacyjnie na różnego rodzaju kompleksach budowlanych. Tworzymy aranżacje LED dla obiektów sportowych, klientów indywidualnych czy firm szukających nowatorskiej reklamy wielkoformatowej. Wykonujemy projekty OUTDOOR dla wymagającej klienteli retail, poszukującej niebanalnej i dobrze widocznej reklamy zewnętrznej.

Doskonałym przykładem jest ekran P10 140m2 na Galerii Mokotów. Zastosowana najnowocześniejsza technologia z systemem precyzyjnego łączenia kabin, ultra lekką konstrukcją i cichym trybem pracy sprawiają, że produkt jest idealnie zaadaptowany do architektury i charakteru miejsca.

Dlaczego nasza reklama OUTDOOR tak bardzo się wyróżnia?

Wynajem ekranu led to doskonały sposób na aranżację wszelkich wydarzeń oraz imprez plenerowych. W zależności od charakteru eventu oraz efektu, jaki ma przynieść, przygotowujemy oprawę LED OUTDOOR, dostosowując się do dostępnej przestrzeni, wskazanego metrażu. Dobieramy właściwą konstrukcję wsporczą, mając na uwadze wszelkie elementy związane ze sceną czy planem organizatora. Ustawiamy nośniki outdoor w taki sposób, aby dostosować się do możliwości terenu, rozmachu uroczystości czy planowanej widowni.

Nośnik outdoor, który trafił na obsługiwany przez nas memoriał Kamili Skolimowskiej
Ekran OUTDOOR i ekrany transparentne na Memoriale Kamili Skolimowskiej 2020

Naszym doradcą jest nieograniczona wyobraźnia. Organizacja eventów w naszym wydaniu to połączenie kompetencji oraz pasji. Dbamy o to, aby cała instalacja LED spełniała nie tylko wszelkie standardy techniczne, ale pozostawiała niezapomniane wrażenia. Dużą część naszych EVENTÓW stanowią wydarzenia sportowe. Memoriał Kamili Skolimowskiej jest imprezą, dla której regularnie projektujemy oryginalne strefy Winner. Zmysł estetyczny i artystyczne, kreatywne podejście do materiałów graficznych determinują nasze działania w podejściu do tworzenia całej scenografii OUTDOOR.

Jesteś zainteresowany nośnikiem OUTDOOR? Skontaktuj się z nami, dobierzemy odpowiedni ekran LED idealny na twoje potrzeby.

Zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu lub sprzedaży ekranów LED.

 

LED’S DO IT!