W dzisiejszych czasach, gdy technologia jest nieodłączną częścią naszego życia, bandy LED stały się niezbędnym wyposażeniem wydarzeń i obiektów sportowych. Bandy ledowe  podnoszą atrakcyjność widowiska, a także są świetnym nośnikiem reklamy. W tym artykule przyjrzymy się im bliżej oraz sprawdzimy zalety ich wykorzystania.

Znaczenie band LED w wydarzeniach i obiektach sportowych

Bandy LED odgrywają istotną rolę w trakcie trwania wydarzeń sportowych. Są one idealnym sposobem wizualnego przekazu informacji dla kibiców oraz zawodników. Dzięki wykorzystaniu technologii ledowej, bandy są w stanie wyświetlać dynamiczne treści, które przyciągają uwagę i tworzą niezapomniane efekty wizualne. Na bandach mogą być wyświetlane wyniki meczów, informacje o zawodnikach, angażujące grafiki oraz reklamy sponsorów.

To właśnie ze względu na dużą rentowność reklam w tej formie, rośnie popularność tego rozwiązania. Przekaz reklamowy ma bardzo duży zasięg, który trafia jednocześnie do kibiców przebywających na widowni oraz tych przed telewizorami czy monitorami komputerów i telefonów.

Ekrany LED w formie bandy można dostosować do różnych potrzeb i wymagań, zarówno pod względem rozmiaru, jak i kształtu. Mogą być umieszczone na trybunach, na zewnętrznych ścianach obiektów sportowych lub na murawie czy parkiecie. Dzięki temu, wszyscy widzowie, bez względu na miejsce siedzenia, mogą oglądać wyświetlane treści.

Bandy led umieszczone w połowie wysokości trybun na hali sportowej Skry Bełchatów

Zalety ekranów ledowych w formie band

Wykorzystanie ekranów LED w formie band podczas wydarzeń przynosi wiele korzyści. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze i instalacji band ledowych?

Ledowe bandy, w które wyposażamy stadiony i hale sportowe trafiają w różne miejsca na tych obiektach. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane są bandy, które umiejscowione są bezpośrednio na gruncie, murawie lub parkiecie. Nieco rzadziej bandy ledowe trafiają na trybuny lub ponad nie.

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest miejsce montażu band LED. Ich umiejscowienie zależy w dużej mierze od samego obiektu, jego wielkości oraz dostępnej przestrzeni na instalacje ekranów. Decydując się na montaż band ważny jest ich rozmiar oraz kształt, aby wyświetlane obrazy były widoczne i czytelne dla wszystkich kibiców.

Drugą kwestią do rozważenia jest jakość wyświetlacza LED. Ważne jest, aby ekrany miały wysoką rozdzielczość, aby treści były czytelne nawet z daleka. Dodatkową istotną  kwestią jest energooszczędność banerów, aby zapewnić niskie koszty eksploatacji. Banery LED powinny być również odporne na warunki atmosferyczne, aby były trwałe i niezawodne, nawet podczas trudnych warunków. Odporność na uszkodzenia mechaniczne i podwyższona wytrzymałość wszystkich komponentów ekranu, narażonych na uderzenia piłką czy fizyczny kontakt z zawodnikami, również jest ważną i istotną kwestią.

Trzecią i równie ważną kwestią jest sposób instalacji banerów LED. Należy zadbać o odpowiednie mocowanie banerów, aby były stabilne i bezpieczne dla kibiców. Wybór odpowiednich systemów montażowych, odpowiednie zabezpieczenie banerów przed uszkodzeniami oraz doświadczona firma montażowa są tutaj kluczowe. 

Szukasz wszechstronnych band LED?

Bandy LED z naszej oferty przeznaczone są zarówno do użytku w przestrzeniach zamkniętych jak i otwartych.
Zadzwoń do nas lub zamów darmową wycenę!

Przyszłość w technologii band ledowych

Technologia LED stale się rozwija i przynosi nowe możliwości. Już teraz w naszych realizacjach korzystamy z ekranów transparentnych oraz z ekranów interaktywnych. Jesteśmy w stanie wykonywać aranżacje z wykorzystaniem dużych ekranów LED o zakrzywionej formie, które dopasowujemy do formy budynku. Ekrany stają się coraz bardziej energooszczędne, ekologiczne i zapewniają jeszcze doskonalszą jakość obrazu. Być może wkrótce wszystkie te technologie na stałe zagoszczą na stadionach, halach sportowych i innych obiektach związanych ze sportem.

Zrealizowane instalacje z ekranów LED-owych

Dlaczego warto skorzystać z band led wykonanych przez naszą firmę?

Jesteśmy liderem w branży ekranów led i nowoczesnej technologii z nią związanej. Od kilkunastu lat prężnie działamy na rynku polskim jak i europejskim. Nasza ekipa montażowa potrafi tworzyć niesamowite aranżacje z ekranów led, a dział graficzny zapewnia wysokiej jakości angażujące wizualizacje i prezentacje multimedialne. Nasze ekrany led są wykorzystywane w m.in:

elewacje budynków

eventy, konferencje

galerie handlowe

imprezy masowe

wielkoforamtowe nośniki reklamy

witryny sklepowe

obiekty sportowe

przestrzenie publiczne

reklamy wolnostojące

stoiska ekspozycyjne

szklane windy

szklane elewacje

Zapewniamy profesjonalny montaż, serwis oraz obsługę zdalną lub na miejscu. Każdy z naszych ekranów led możesz kupić na własność lub skorzystać z opcji wynajmu, na potrzebny Ci czas. 

Podsumowanie

Chociaż od momentu kiedy pierwszy raz bandy led zostały użyte na stadionie Real Madryt minęło niemal 30 lat, to nadal są one nieodłącznym elementem wydarzeń i obiektów sportowych. Są źródłem informacji dla kibiców, ale również wpływają na ich doświadczenie i angażują publiczność. Tworzą dynamiczną atmosferę i podnoszą emocje związane z wydarzeniami sportowymi. Ciężko sobie wyobrazić jak wyglądałby mecz bez ich obecności…

Nie zwlekaj i zadbaj o niesamowitą oprawę wizualną obiektu sportowego. Skontaktuj się z nami przez formularz lub telefonicznie i zapytaj o naszą ofertę band ledowych!

 LED’S DO IT!